Gömbe Akdağ (3024 mt.) Faaliyeti / 01-02 Aralık 2018

0
1045
01-02 Aralık 2018 Gömbe Akdağ

01/02-12-2018 Eska Gençlik ve Spor Kulübü Dağcılık Branşı olarak Antalya Gömbe Akdağ faaliyeti;

01-02 Aralık 2018 Gömbe Akdağ
01-02 Aralık 2018 Gömbe Akdağ

İzmir’den Cuma gece saat 23:30 civarında yola çıktık. Önce Elmalı oradan da Gömbe köyüne saat 07.00 civarı ulaştık. İzmir’de bütün alışverişlerimizi yapmıştık ve sadece su almamız gerekiyordu. Suyumuzu almak için köyde biraz bekledik ve sularımızı aldık. Yolumuzun üstünde bulunan ilk önce meşhur Yeşil Göl ardından Uçarsu şelalerine uğrayıp fotoğraflarımızı çektikten sonra kamp alanına doğru yola devam ettik. İlk denememizde araç yolunda Kar ve Buzlanma olduğu için ilerleyemedik. Araçtan inip zincirimizi takarak devam etme kararı aldık. Aracımızın rahat gidebilmesi için 4 sporcumuzla 2.5 km. lik yolu yürümeye başladık. Bize katılacak olan TODOSK Kulübünden sevgili dostlarımız Okay-Deniz-Mehmet arkadaşlarımızla buluşup hep birlikte kamp alanına yürümeye devam ettik. Aracımız kamp yükü ile rahat bir şekilde Kamp alanına ulaştı. Bir süre sonra bizde Kamp alanına ulaştık ve biraz dinlenip çadırlarımızı kurduk ve eşyalarımızı çadıra yerleştirdik. Çadırlarımızda biraz dinlenip dışarıda toplandık, hava soğuk olduğu için köyden gelirken biraz odun almıştık, onları yakıp hem ısındık hem de etkinlik üzerinde konuşmaya başladık. Planlamamız üzerine konuştuk. Hava kararmaya başladıktan sonra çadırın birinde toplanıp akşam yemeğini yapıp yedik. Son konuşmalarımızı ve planlamamızı yaptıktan sonra çadırlarımıza gidip dinlenmeye çekildik.

01-02 Aralık 2018 Gömbe Akdağ
01-02 Aralık 2018 Gömbe Akdağ

Sabah 04.00 civarında kalktık, son hazırlıklar yapıldı rotanın girişine gidildi ve yürüyüşe başladık. Hava sert, kapalı ve rüzgarlıydı. Batar karda yolumuza devam ederek arada molalar verdik ve saat 09:00 civarı zirvenin altında biraz uzun mola verip hem havayı değerlendirdik hem de neler yapacağımızı planladık. Moladan sonra tekrar yola yürüyüşümüze başladık irtifa aldıkça hava rüzgarlı ve kapalı olduğu için toz karı üstümüze doğru savuruyordu. 2700 metre civarında tekrar biraz dinlendik. Hava iyice bozmaya başladı, sis çok yoğunlaştı ve kar yağışı başladı. Herhangi bir problem ve kaza oluşmaması adına ekip olarak geri dönüş kararı aldık.

Antalya Todosk Kulübünden katılan dostlarımız zirveyi denemek istediklerini söylediler ve yürüyüşlerine devam ettiler. Geri dönmeye başladığımızda rüzgar arttı ve sis yoğunlaştı. Saat 13.00 civarı çadırlarımıza döndük. Bizden 30 dakika sonra da zirveyi deneyen Todosk’tan dostlarımız da kamp alanına ulaştılar. Onlar da dönüş kararı aldıklarını söylediler. Hep birlikte çadırları hızlı bir şekilde toplayıp köye inip bir şeyler yemeyi planladık. Antalya Elmalı’ya gelerek burada yemeğimizi Todosk Kulübünden dostlarla bir birlikte yedikten sonra vedalaştık ve biz İzmir onlar da Antalya yoluna doğru ilerlemeye başladık. İzmir’e dönüşte Burdur Salda Gölü’ne Saldivlere J uğradık. Saldivler’de biraz fotoğraf çekip vakit geçirdikten sonra tekrar İzmir yoluna koyulduk. Gece saat 01.00 itibarı ile herkes evlerine ulaştı ve etkinlik sonlandı.

Tabiki etkinlikten önce ve sonra hep iletişimde olduğumuz Sayın Gömbe muhtarı Süleyman Bey ve Antalya Todosk kulübünden sevgili dostlarımız Okay Sertbakan, Deniz Yulcu ve Mehmet Kolak’a bizimle birlikte oldukları için sonsuz teşekkür ederiz. Katılan bütün sporcu arkadaşlarımızın başarılarının devamını dileriz…