İstanbul E-Spor Merkezleri ve Salonları

0
1265
İstanbul E-Spor Merkezleri ve Salonları
Kaynak: pexels.com İstanbul E-Spor Merkezleri ve Salonları

İçindekiler

İstanbul E-Spor Merkezleri ve Salonları

Elektronik sporların kısaltması olan Espor, video oyunlarını kullanan bir rekabet şeklidir . Espor özellikle profesyonel oyuncular arasında, bireysel veya takımlar halinde organize, çok oyunculu video oyunu yarışmaları ve turnuvaları şeklinde yapılır. İstanbul E-spor Merkezleri ve Salonları, Belediyeler ve Özel E-Spor salonları ile hizmet vermektedir.

E-Spor Merkezi Nedir ?

E-spor Merkezi, e-sporlara ayrılmış bir kapalı alanlardır ve etkinlik merkezleri zinciridir . Binalar özellikle e-spor turnuvalarına ve etkinliklerine ev sahipliği yapmak için tasarlanmıştır.

İstanbul E-Spor Merkezleri

NonStop Zula E-Spor Merkezi

2018 yılının Aralık ayında, faaliyete giren merkez 2450 m2 bir alanda hizmet vermektedir. Merkez içinde 90 adet oyun ünitesi, özel idman odaları, toplantı salonları yer almaktadır. Ayrıca Dünya standartlarında reji, canlı yayın ve prodüksiyon teknolojileri ile sadece Zula tutkunlarının değil, e-spor alanında kendini geliştirmek isteyen tüm gençlerin ve profesyonellerin buluşma merkezidir. NonStop Zula E-Spor Merkezi için Tıklayın

Adres : İstiklal Caddesi Demirören İstiklal AVM B3 Katı Beyoğlu İSTANBUL
Email: [email protected]

Üsküdar Belediyesi E-Spor Merkezi

Üsküdar Belediyesi ilk kez bir kamu kuruluşu tarafından hizmete açılan E-spor Merkezi özelliği taşıyan merkez, Çavuşdere Spor Salonunda hizmet vermektedir.

Adres: Mimar Sinan Mah. Çavuşdere Cad. No: 35 Üsküdar/İstanbul
Telefon : 4440875    Üsküdar Belediyesi E-Spor Akademisi için Tıklayınız 

Küçükçekmece Belediyesi E-Spor Merkezi

2 Nisan 2021 tarihinde hizmete sunulmuştur. Her ay 40 öğrenciye sertifikalı Espor eğitimi  veren merkez, Espor takımı bulunmaktadır. Espor takımları çeşitli eğitimlerle geliştirilerek, turnuvalara katılmakta ve  İlçeyi bu alanda temsil etmektedir. Ayrıca  Espor merkezinde vatandaşlar her ay düzenlenen dört farklı turnuvaya ister oyuncu ister izleyici olarak katılabilmektedirler. ESpor Merkezi hafta içi her gün 11.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Küçükçekmece Belediyesi E-Spor İçin Tıklayınız.

Adres : Halkalı Merkez Mahallesi 1.İkitelli Cad. No:11 KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL Telefon : 444 4 360 / 7996 (Spor Kayıt Masası)

Sultangazi Belediyesi E-Spor Merkezi

Merkezde 20 oyun bilgisayar, yayın odası, Turnuva Odası, 2 playstation konsolu, 2 fiziksel antrenman salonu bulunmaktadır. Profesyonel koçlar eşliğinde eğitimler verilmektedir. Sultangazi Belediyesi E-Spor Mekezi Başvurusu İçin Tıklayınız

Adres : Özdemir Bayraktar Gençlik ve Kültür Merkezi , Eski Habipler Mahallesi, Orkideler Caddesi, No:28 Sultangazi/İSTANBUL   Telefon : 444 23 32   Sultangazi Belediyesi E-Spor Merkezi İçin Tıklayınız

Sancaktepe Belediyesi E-Spor Merkezi

Gençlere özel bağımsız bir merkez olarak tasarlanan E-spor Merkezi Akademisi’nde Uzmanlar eşliğinde FPS ve MOBA oyun kategorilerindeki eğitimler 15 ve üzeri yaşındaki gençlere eğitimler ücretsiz kurs şeklinde verilecek. Sancaktepe Belediyesi E-Spor Merkezi için tıklayınız.

Adres : Abdurrahmangazi Mahallesi Enderun Caddesi No:2 Sancaktepe/İSTANBUL

Çağrı Merkezi: 0 216 311 11 11

Arnavutköy E-Spor Merkezi

E-Spor merkezinde çok sayıda Oyun Bilgisayarı, sanal Gözlük alanı ve diğer alanlar bulunaktadır. Vadipark Bilişim Akademisi Binasında hizmet vermektedir. Hizmetler ücretsizdir. Arnavutköy E-Spor Merkezi İçin Tıklayınız.

Adres :Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Eski Edirne Asfaltı Caddesi VadiPark Arnavutköy/İSTANBUL

Başakşehir Belediyesi E-Spor Merkezi

Profesyonel espor oyuncularının yetiştirileceği, ulusal ve uluslararası turnuvaların yapılacağı Başakşehir Espor Merkezinde. Eğitimleri alan öğrenciler ayrıca e-spor koçluğu ve eğitmeni olma imkanı bulacaklar. Base olarak adlandırılan bu merkeze ulaşmak için Başakşehir Belediyesi E-Spor Merkezi İçin Tıklayınız.

Tuzla Belediyesi E-Spor Merkezi

Tuzla Belediyesi E-Spor Merkezi için tıklayınız.

İSTANBUL ÖZEL E-SPOR SALONLARI

Elania E-Sports 

ESTANBUL GAMING CENTER

FDR OYUN CUMHURİYETİ

FPS Game Center

GOGAME BİLGİSAYAR HİZMETLERİ

Manas E-Spor

RİOT GAMES E-SPOR SAHNESİ

Diğer şehirler için e-spor salonları adres ve iletişim bilgileri için tıklayınız. 

Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanlığı Özel E-Spor Salonları Ve Yeterlilik Belgesi Talimatı için tıklayınız.