TDF Faaliyet Programı 2024 Yılı Yayınlandı

0
977
TDF Faaliyet Programı 2024 Yılı Yayınlandı
TDF Faaliyet Programı 2024 Yılı Yayınlandı

TDF Faaliyet Programı 2024 Yılı Yayınlandı

TDF Türkiye Dağcılık Federasyonu Faaliyet Programı 2024 Yılı Yayınlandı. Türkiye Dağcılık Federasyonu 2023 yılı faaliyet planı açıklandı, Federasyondan yapılan açıklama aşağıdaki şekilde;

Türkiye Dağcılık Federasyonu 2024 Yılı Faaliyet Programı yayınlanmıştır.

Faaliyet programımız; DağcılıkSpor Tırmanış, Dağ Kayağı, Kanyoning, Yüksek Dağ Koşusu ve Buz Tırmanışı olmak üzere 6 ana bölümden oluşmaktadır.

Tüm branşlarımızda sporcu sayısının artırılarak elit sporcuların yetişmesini hedefleyen federasyonumuz hakem ve antrenör sayılarının artırılıp gelişim seminerleri ile gerekli güncellemelerin yapılması amacı ile imkanlar doğrultusunda faaliyetler artırılmıştır. 2024 yılında proje bazlı olarak kulüp ve sporcuların desteklenmesini hedefleyen federasyonumuz sürdürülebilir dağcılık konsepti çerçevesinde  faaliyetlerini gerçekleştirecektir. Dağcılık branşında özgün projelerin desteklenmesi özellikle kadın ve genç yaştaki dağcıların sayısını artırmak için özel destek programları ve etkinlikler düzenlenecektir. Spor Tırmanış branşında bu yıl Türkiye Şampiyonlarında konsept değişikline gidilerek şampiyonaların etkilerinin artırılması sağlanacaktır. Dağ Kayağı branşımızda uluslararası açık yarışların yapılarak yurt dışından bir çok sporcunun ülkemize gelmesini sağlayarak sporcularımızın yarışma tecrübelerini artırmayı planladık. Kanyoning ve Buz tırmanışında yarışma sayıları ve eğitimlerin artırılması ile bu branşlardaki yeni sporcu kazanmayı hedeflemekteyiz. Son yıllarda çok hızlı bir ivme alan Yüksek Dağ Koşusunda ilk defa bu yıl Uluslararası yarışmalara ev sahipliği yaparak milli takımımızın oluşturulması yönünde çalışmalar başlatılacaktır. Olimpik branşlarımız olan Spor Tırmanış ve Dağ Kayağında elit sporcularımızın yarışma sayılarını artırarak kamp ihtiyaçlarını yurt dışında yabancı ülkelerin milli takım sporcuları ile ortak kamplar  olarak yapma imkanı sağlayacağız.

Tüm dağcılık camiamıza 2024 yılında yapılacak olan faaliyetlerde başarılar dilerken kulüpler ve sporcularımız için hayırlı olmasını temenni eder Cumhuriyetimizin 2.yüzyılın ilk senesinde hep birlikte coşkulu faaliyetler yapmamız dileklerimle.

Prof.Dr.Ersan BAŞAR

Federasyon Başkanı

Kulübümüzün faaliyet programı için lütfen tıklayınız.