Türkiye Dağcılık Federasyonu 2020 Yılı Faaliyet Programı Açıklandı

0
1076

Türkiye Dağcılık Federasyonu 2020 Yılı Faaliyet Programı ilan edildi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından yapılan açıklama aşağıdadır:

Türkiye Dağcılık Federasyonu 2020 Yılı Faaliyet Programı yayınlanmıştır.

Faaliyet programımız; DağcılıkSpor Tırmanış, Dağ Kayağı, Kanyoning, Yüksek Dağ Koşusu ve Buz Tırmanışı olmak üzere 6 ana bölümden oluşmaktadır.

2019 yılında yürülüğe giren Türkiye Dağcılık Federasyonu Eğitim Talimatı kapsamında hazırlanan 2020 yılı eğitim faaliyetlerimizin yanı sıra Spor Tırmanış, Buz Tırmanışı, Dağ Kayağı ve Yüksek Dağ Koşuları yarışmaları, milli takım kampları, hakem ve antrenör kursları gibi faaliyetlerden oluşan  toplam 178 adet faaliyetin yapılması planlanmıştır.

Tüm branşlarımızda sporcu sayısının artırılarak elit sporcuların yetişmesini hedefleyen Federasyonumuz hakem ve antrenör sayılarının artırılıp gelişim seminerleri ile gerekli güncellemelerin yapılmasını amacı ile imkanlar doğrultusunda faaliyetler artırılmıştır. Federasyonumuz antrenörlerinin Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile akredite edilme işlemleri tamamlanmış olup 2020 yılında planlanan tüm antrenör kursları Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından açılacaktır. Bu kapsamda tüm branş ve kademeleride antrenör kurslarının açılması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Bilindiği üzere Federasyanumuz 2018 yılında Balkan Dağcılar Birliği, 2019 yılında Uluslararası Dağ Kayağı Federasyonu (ISMF) Genel Kurulları’na ev sahipliği yaplıştır. 2020 yılında dağcılık camiasının en üst kululuşu olan Uluslararası Tırmanış ve Dağcılık Federasyonu (UIAA)’nın Genel Kurulu’na ev sahipliği yapacaktır.

Tüm dağcılık camiamıza 2020 yılında yapılacak olan faaliyetlerde başarılar dilerken kulüpler ve sporcularımız için hayırlı olmasını temenni ederiz.