TDF Faaliyet Programı 2023 Yılı Yayınlandı

0
1181
TDF Faaliyet Programı 2023 Yılı Yayınlandı
TDF Faaliyet Programı 2023 Yılı Yayınlandı

TDF Faaliyet Programı 2023 Yılı Yayınlandı

TDF Faaliyet Programı 2023 Yılı Yayınlandı. Türkiye Dağcılık Federasyonu 2023 yılı faaliyet planı açıklandı, Federasyondan yapılan açıklama aşağıdaki şekilde;

Türkiye Dağcılık Federasyonu 2023 Yılı Faaliyet Programı yayınlanmıştır.

Faaliyet programımız; DağcılıkSpor Tırmanış, Dağ Kayağı, Kanyoning, Yüksek Dağ Koşusu ve Buz Tırmanışı olmak üzere 6 ana bölümden oluşmaktadır.

Tüm branşlarımızda sporcu sayısının artırılarak elit sporcuların yetişmesini hedefleyen federasyonumuz hakem ve antrenör sayılarının artırılıp gelişim seminerleri ile gerekli güncellemelerin yapılması amacı ile imkanlar doğrultusunda faaliyetler artırılmıştır. 2023 yılında proje bazlı olarak kulüp ve sporcuların desteklenmesini hedefleyen federasyonumuz sürdürülebilir dağcılık konsepti çerçevesinde  faaliyetlerini gerçekleştirecektir.

2023 yılı Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olması sebebi ile yıl içerisinde farklı branşlarda 100. yıl etkinlikleri düzenlenmesi planlanmıştır. Bütçe imkanları ve sponsorluk kapsamında yüksek irtifa tırmanışlarının yapılması hedeflenmektedir.

Tüm dağcılık camiamıza 2023 yılında yapılacak olan faaliyetlerde başarılar dilerken kulüpler ve sporcularımız için hayırlı olmasını temenni eder bir an önce salgın döneminin biterek normal hayatın başlaması ve faaliyetlerimizin coşku ile sürmesi dileklerimle.

Prof.Dr.Ersan BAŞAR

Federasyon Başkanı

Kulübümüzün faaliyet programı için lütfen tıklayınız.